Salezjańska Szkoła Duchowości Młodzieżowej

12 - 14 maja 2023 r.

Wspólnie będziemy mieli piękny czas, spotkań, warsztatów, modlitwy i zabawy. 

Warsztaty poprowadzą specjaliści najwyższych lotów: 
Pani Kasia Nowicka (Wiceprezes Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich)
ks. Zbigniew Formella (prof. Salezjańskiego Uniwersytetu Papieskiego w Rzymie).
W naszej szkole będą prowadzić nas Salezjanie i Salezjanki – czego chcieć więcej… 🙂
Sobota to święto Świętej Marii Dominiki Mazzarello – będzie się działo

Do zobaczenia!


Było i będzie

Na pierwszym spotkaniu z serii „Pomysł na życie” zajmowaliśmy się samym… życiem 🙂 Marcowe spotkanie będzie opierało się… „NA” czyli na odkrywaniu kim jestem, jaka jest moja tożsamość, skąd przychodzę i dokąd zmierzam, czyli generalnie NA czym stoję. Szczegółowy program najbliższego spotkania zostanie ogłoszony wkrótce.

Twój przyjazd na Salezjańską Szkołę Duchowości Młodzieżowej oznacza, że zgadzasz się na respektowanie Regulaminu Uczestnictwa. 

Aby Twój pobyt był udany przestrzegaj jego prostych zasad:

1. W Ośrodku Duchowości i Kultury najważniejszy jest Pan Bóg, potem salezjanie i młodzież 🙂
2. Zabieramy ze sobą: śpiwór, notatnik, długopis, Pismo Święte, różaniec, ulubioną czekoladę, to czego potrzebujesz i oczywiście dobry humor.
3. Bierzemy udział we wszystkich punktach spotkania. 
4. Każdorazowe opuszczenie terenu klasztoru odbywa się za zgodą opiekuna, Organizatora (osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką osoby pełnoletniej).
5. W trakcie spotkań nie korzystamy z telefonów. W razie potrzeby Organizatorzy zastrzegają sobie zdeponowanie telefonów. Niech będzie to dla nas szczególny czas spotkania Pana Boga, siebie samych i siebie nawzajem.
6. Szanujemy się wzajemnie, pomagamy sobie, używamy kulturalnego języka.
7. Nie korzystamy z żadnych używek (papierosy, e-papierosy, alkohol, środki odurzające itp.). W razie nadużyć – opuszczasz zjazd bez możliwości zwrotu kosztów pobytu.
8. Przestrzegamy regulaminu domu zakonnego.
9. Klasztor w Lądzie jest duży. Korzystamy wyłącznie z pomieszczeń, które są wskazane dla nas jako dostępne. Dbamy o czystość, bezpieczeństwo i punktualność. Nosimy imienne identyfikatory. 

Ufamy, że każdy z nas może wnieść do spotkań wiele dobra. Bądź więc sobą, dziel się z innymi słowem, radością i doświadczeniem. Jesteśmy przekonani, że św. Jan Bosko i błogosławiona Rodzina Salezjańska będą wypraszać Tobie potrzebne łaski. Do zobaczenia na Lądzie 🙂

Na najbliższe spotkanie dodatkowo zabieramy gadżety Reprezentacji Polski!
W czasie całego spotkania Salezjanie służą Sakramentem Pokuty i Pojednania a wraz z Siostrami Salezjankami osobistymi rozmowami i nie tylko.

Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek – poznając Go i miłując – mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie”

Jeśli chcesz

W naszym domu zakonnym mieszka wielu kapłanów, dlatego możemy odprawić i Twoją intencję Mszy św. Jeśli chcesz, to napisz do nas, a my poinformujemy Ciebie o dacie odprawienia Twojej intencji.

Naszą działalność możesz wesprzeć również finansowo wpłacając Twoją ofiarę na nr konta: ODiK Ląd 68 1600 1084 1844 5347 2000 0003   z dopiskiem wspomagam ODiK