ORATORIUM /
LOKALNIE

ORATORIUM IM. BŁ. PIĄTKI POZNAŃSKIEJ

„Oratorium im. bł. Piątki Poznańskiej w Lądzie” to wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci i młodzież odkrywają swoją drogę do dorosłości na podstawie duchowości salezjańskiej.

Zgodnie z ideą św. Jana Bosko, nasze oratorium stawia na harmonijne połączenie zabawy, modlitwy i nauki, a także organizuje wycieczki, które wzbogacają doświadczenie i duchowość naszych podopiecznych.

W tym przyjaznym środowisku, młodzi ludzie uczą się wartości, które są fundamentalne dla ich rozwoju. Każde dziecko odkrywa, jak piękna i cenna jest jego unikalna tożsamość, i jak ważne jest to, żeby dzielić się nią z innymi.

Zapraszamy dzieci i młodzież do dołączenia do naszej społeczności, aby razem cieszyć się, uczyć, modlić i odkrywać, jak wielką radością jest życie w obecności Pana Boga.

Więcej o nas i akcjach na Facebook’u

WYDARZENIA LOKALNE

FESTIWAL KULTURY SŁOWIAŃSKIEJ I CYSTERSKIEJ

SPOTKANIA RODZINNE

Tegoroczne hasło wydarzenia to „Legendy i Źródła”. Podczas wykładów popularnonaukowych dowiedzieć się będzie można ile prawdy jest w ludowych podaniach i co na to wiedza, zdobywana przez lata na podstawie badań archeologicznych. Nie zabraknie też teatrów jarmarcznych, spektakli nawiązujących do dawnych legend piastowskich, a także muzyki, którą zapewnią m.in. zespoły Percival czy Daj Ognia.

W części klasztornej festiwalu, w kościele w Lądzie, odbędą się koncerty wielkich gwiazd polskiej sceny muzycznej – Stanisława Soyki (sobota 3 czerwca 2023r. o godzinie 19:00) i Anny Marii Jopek (niedziela 4 czerwca godz. 18:00). Bitwy i turnieje wojów, konkurs na najlepszą rekonstrukcję stroju, warsztaty i pokazy rzemieślników, a także – nocny turniej historycznych gier planszowych. To tylko część z atrakcji, jakie przygotowane są dla wszystkich miłośników historii i muzyki.

 

Zobacz szczegóły na: 
https://www.facebook.com/FestiwalLad

Najbliższy Termin:

  • 03 – 04 czerwca 2023

Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek – poznając Go i miłując – mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie”

Jeśli chcesz

W naszym domu zakonnym mieszka wielu kapłanów, dlatego możemy odprawić i Twoją intencję Mszy św. Jeśli chcesz, to napisz do nas, a my poinformujemy Ciebie o dacie odprawienia Twojej intencji.

Naszą działalność możesz wesprzeć również finansowo wpłacając Twoją ofiarę na nr konta: ODiK Ląd 68 1600 1084 1844 5347 2000 0003   z dopiskiem wspomagam ODiK