Formacja Liturgicznej Służby Ołtarza

Ministrancki halowy turniej piłki nożnej lso w pile - 23.11.2019r.

Program rozgrywek 

 

8.00     –           Recepcja – parafia św. Rodziny

8.45     –           Przygotowanie do Mszy Świętej 

9.00     –           Msza św. w kościele pw. Świętej Rodziny, ul. Św. Jana Bosko 1

10.00   –           Rozjazd na hale sportowe

10.30   –           I faza rozgrywek  w grupach (eliminacje)

12.30   –           Obiady w halach sportowych 

13.00   –           II faza rozgrywek w grupach mistrzowskich 

15.00   –           Wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia 

15.15   –           Wręczenie nagród 

16.00   –           Zakończenie turnieju

 

Pozostałe informacje zostały rozesłanie Opiekunom LSO na maila.

KnCh

Ks. Maciej Sarbinowski SDB

„Wasza służba jest czymś szczególnym, co pozwala wam doświadczyć z bliska obecności i skutecznego działania Chrystusa w liturgii, w szczególności w Eucharystii.” JPII

„Eucharystia jest cudownym źródłem, z którego musicie wciąż czerpać odwagę i siłę konieczne, aby żyć jak prawdziwi chrześcijanie i świadczyć wszędzie o miłości Boga do całego stworzenia. To Chrystus w Eucharystii karmi i umacnia ludzi wierzących i czyni ich zdolnymi do włączenia się całym sercem w wypełnianie woli Ojca Niebieskiego. Wytrwały udział w sakramencie ołtarza uczyni was posłusznymi Duchowi Świętemu i zdolnymi, aby odpowiadać z radosną gotowością na poruszenia łaski.”

 

„Wasza służba nie powinna się ograniczać tylko do świątyni; musi ona promieniować na otoczenie, w którym żyjecie na co dzień: na szkołę, rodzinę i inne dziedziny życia społecznego. Ten bowiem, kto może służyć Jezusowi Chrystusowi w Kościele, musi być Jego świadkiem także w świecie.”

„Wypełniając waszą służbę liturgiczną, jesteście współpracownikami kapłana, ale przede wszystkim jesteście sługami Jezusa. Zachęcam więc was, abyście pielęgnowali głęboką przyjaźń z Nim, uznając w Nim prawdziwego przyjaciela, który jest przy waszym boku tak w pięknych, jak i w trudnych chwilach. Pamiętajcie: On potrzebuje dzieci i młodzieży, którzy oprócz służby przy ołtarzu, staną się także sługami ołtarza, oddając się całkowicie na jego służbę, aby głosić Ewangelię i rozdzielać łaskę Bożą w całym świecie.”

„Wasza służba przy ołtarzu jest nie tylko obowiązkiem, lecz także wielkim zaszczytem, doprawdy świętą służbą.”